Elérhetőségek

Miskolci II. Rákóczi Ferenc
Általános Iskola

 
3532 Miskolc, Zoltán u. 5.
46/532-515 46/532-516
igazgato@rakoczisuli.hu
e-napló

 

Győri Kapui Tagiskola
3534 Miskolc, 
Miklós utca 13.
Titkárság: 30/8411384
Tanári: 30/8411008
Igazgatói: 30/8411354

tagisk@rakoczisuli.hu
e-napló

 

Címlap

 A Határtalanul! program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul! a nemzeti összetartozás operatív programja. Keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.

Iskolánk sikerrel vett részt a pályázaton, így a 7. évfolyamos tanulók 2014. május 15. és 2014. május 18. között részt vehettek egy Felvidéki kiránduláson, ahol több történelmi helyszínt látogattak meg. Ez lehetőséget adott arra, hogy a gyerekekben elmélyüljenek a történelmi, földrajzi, művészettörténeti ismeretek, és ugyanakkor erősödjön bennük az ott megismert oktatási intézmény tanulóival kialakított kapcsolat révén az egy nemzethez való tartozás érzése. A kiránulás során Kassa, Betlér, Sajógömör, Rejdova, Krasznahorka, Iglo, Lőcse, Kézsmárk, Rozsnyó településekre látogattak el diákjaink.